تاریخ به روزرسانی : پنجشنبه, 03 تیر,1400
Menu

نمایش خبر

با دستور شهردار تهران صورت گرفت

ایجاد شده در تاریخ:1400/2/11

خاطیان در جریان تزریق سهمیه واکسن کرونا عزل شدند

با دستور شهردار تهران و پس از بررسی‌های لازم خاطیان در جریان تزریق واکسن کرونا عزل شدند.
پیرو دستور شهردار تهران مبنی بر رسیدگی به موضوع واکسیناسیون کرونا در شهرداری تهران و اهمیت پاسخگویی شفاف و فوری به شهروندان و افکار عمومی؛ رسیدگی به این موضوع با حضور مسئولین ذی‌ربط شهرداری تشکیل شد.
پس از بررسی‌ها مشخص شد تاکنون تعداد محدودی واکسن برای تزریق به نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا اعم از پرسنل بهشت زهرا(س) ، پاکبانان، پرسنل پسماند و... (که شامل نیروهای عملیاتی و اداری مرتبط با مشاغل پرخطر خدمات شهری می‌باشند اعم از زن و مرد) از طریق وزارت بهداشت تخصیص داده شده است که از این تعداد هیچ یک از مدیران شهرداری تا رده۴ مدیریتی تزریقی انجام نداده‌اند.
همچنین پس از بررسی‌ها مشخص شد یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه فوق الاشاره نموده است که امروز به همراه ۳ نفر از همکاران ذی‌ربط در ناحیه از سمت‌های خود عزل شدند.
این در حالی است که در بررسی‌ها مشخص شد توزیع سهمیه فوق الاشاره در یکی از مناطق منطبق بر پروتکل‌های مصوب نبوده است و لذا معاون و رئیس خدمات شهری منطقه بدلیل اهمال در نظارت و عدم رعایت پروتکل‌ها عزل و به مراجع نظارتی معرفی شدند.
برای پیشگیری از رخ دادن چنین تخلفاتی مقرر شد اسامی کلیه بهره‌مندان از واکسن در سایت شفاف شهرداری تهران بارگذاری شود و پروتکل سخت‌گیرانه تزریق با نظارت فنی شرکت شهر سالم و حراست کل شهرداری تهران اعمال شود.
در پایان ضمن تشکر از حساسیت‌های رسانه‌ای به اطلاع می‌رساند پیگیری و نظارت بر فرآیندها و شناسایی افراد خاطی احتمالی همچنان ادامه دارد و در صورت اثبات اهمال یا تخلف مدیران در هر رتبه‌ای برخورد خواهد شد.
مجدداً تأکید می‌شود اخبار منتشره در خصوص استفاده مدیران از واکسن صحت ندارد. شهروندان می‌توانند از رسانه‌های مرجع و سایت شفاف اطلاع‌رسانی و گزارشات بعدی را پیگیری فرمایند.