تاریخ به روزرسانی : پنجشنبه, 03 تیر,1400
Menu

نمایش خبر

شهردار تهران در گفتگو با ايسنا مطرح كرد

ایجاد شده در تاریخ:1400/2/11

طرح ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا در شورای مدیران

شهردار تهران گفت: شهرداری تهران به واسطه شیوع ویروس کرونا ماهانه خسارتی ۱۰۰ میلیارد تومانی را متحمل شده است.
پیروز حناچی، شهردار تهران با اشاره به تأثیرات کرونا بر فعالیت‌های شهرداری تهران گفت: برآوردهای اولیه ما نشان می‌دهد که ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان به دلیل کرونا هزینه کرده و یا کرونا موجب عدم النفع ما از امکانات شهرداری شده است.
او با اشاره به موارد عدم النفع شهرداری به دلیل شیوع کرونا با بیان اینکه ۹۰۰ مجموعه ورزشی متعلق به شهرداری تهران است که در این ایام تعطیل هستند، افزود: متروی تهران در شرایط عادی همچون روزهای قبل از سال نو، تعداد مسافرانش از یک میلیون نفر افزایش نیافت، در حالی که ظرفیت عادی مترو پوشش حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار سفر در روز است و اتوبوسرانی نیز وضعیت مشابه داشت و در اوج آزاد شدن همه فعالیت‌ها با یک میلیون نفر مسافر، فعالیت می‌کرد.
حناچی افزود: همین حالا ظرفیت روزانه مترو و اتوبوس کمتر از ۶۰۰ هزار نفر مسافر است که همه این موارد جزء عدم النفع ما در شهرداری تهران به دلیل کرونا است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم به شهرداری خسارت وارد می‌کند.
شهردار تهران با بیان اینکه از سویی دیگر در حال حاضر، آمار تدفین ۱۵۰ نفر در روز است که مدیریت کردن این شرایط سخت است ولی با این حال مشکلی در بهشت زهرا(س) نداشتیم گفت: البته این مسئله را هم مدیون خیرینی که به کمک ما در بهشت زهرا(س) آمدند و هم کارکنان در آرامستان بهشت زهرا(س) هستیم.
طرح ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا در شورای مدیران
او در مورد زمزمه‌های ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا برای پرسنل شهرداری تهران گفت: این موضوع در شورای مدیران مطرح شد و دو نظر متفاوت در شهرداری داریم چرا که از سویی برخی معتقد بودند که شهرداری می‌تواند از این فرصت استفاده کند و قابلیت خرید واکسن نیز وجود دارد و در مقابل آن نیز برخی معتقدند تا وقتی این امکان در دسترس همه مردم تهران نباشد، نباید از امکانات شهرداری برای صرفاً پرسنل استفاده کنیم.
شهردار تهران با بیان اینکه ما برای کارکنانی که به واسطه نوع فعالیت‌شان به واکسن احتیاج داشتند، واکسن تهیه و تزریق کردیم که این رویه هنوز به اتمام نرسیده است، ادامه داد: کارکنانی که بیشترین مواجهه با کرونا ویروس را داشتند همچون کارکنان آرامستان، پاکبان‌ها و... مرحله اول واکسن را دریافت کردند که البته این روند هنوز کامل نشده است و این روزها بحث رانندگان حمل و نقل عمومی‌مان مطرح است که با ستاد کرونا مکاتبه کردیم تا این افراد نیز در اولویت قرار بگیرند ولی برای سیستم اداری شهرداری این کار را نکردیم.
او افزود: شخصاً ترجیحم این است که ما جزء اولین‌ها برای دریافت واکسن نباشیم و وقتی همه مردم واکسن دریافت کردند، ما نیز واکسن دریافت کنیم و حتی اگر جزء آخرین‌ها باشیم به جایی برنمی‌خورد.