طی نشست شهرداران کلانشهرهای ایران و سهامدار بانک شهر تاکید شد : انتخاب هیئت مدیره "بانک شهر" اولویت نخست شهرداران کلانشهرها
شهرداران اصفهان ، تبریز، قم ، مشهد ، کرج ، شیراز و قزوین به عنوان سهامداران بانک شهر در ابتدای این نشست مراتب تقدیر و تشکر خود را از شهردارانی که به افتخار بازنشستگی نائل شده اند مخصوصا مهندس افشانی اعلام کردند و انتخاب شهرداران جدید به ویژه دکتر حناچی شهردار تهران به عنوان سرپرست شهرداری تهران را تبریک گفتند.
در ادامه این نشست شهرداران کلان شهرها نگرانی خود را از رویکرد " لایحه مالیات بر ارزش افزوده" و مواد مرتبط با درآمدهای پایدار شهرداریها و اختیار شوراها برای وضع عوارض بیان کردند.
دکتر حناچی نیز با تایید سخنان و دغدغه های شهرداران تصریح کرد: موارد مربوط به درآمدهای پایدار و اختیارات مدیریت شهری و روستایی باید از لایحه مالیات بر ارزش افزوده خارج ودر "لایحه مدیریت درآمد – هزینه شهرداریها و دهیاریها " مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه درآمدهای پایدار شهرداریها در لایحه بایستی به گونه ای تعیین تکلیف شده و به تصویب برسد که شهرداریها و مخصوصا کلان شهرها دچار کسری بودجه نگردند افزود: شهرداریها باید بتوانند بدون وابستگی به درآمدهای نفتی و مالیاتی دولت و با رعایت نظام (درآمد – هزینه ) ای پاسخگوی انجام وظایف و تامین هزینه های مورد نیاز شهرها باشند .
دکتر حناچی در ادامه یادآور شد : دولت نیز می باید سهم خود را در توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی و نوسازی ناوگان و بازسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری از محل اعتبارات عمومی و بودجه کل کشور پرداخت نماید.
شهرداران کلان شهرهای کشور در ادامه آمادگی خود و همکارانشان را در حمایت از تحقق برنامه های دولت و همراهی با مردم در اداره امور شهرها واجرای برنامه های ریاست جمهور مخصوصا برنامه بازآفرینی شهری و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و حومه اعلام کردند.
کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرها نیز در این برنامه طی گزارشی ،خلاصه ای از اقدامات دبیرخانه در خصوص لوایح و طرح های مرتبط با شهرداریها از جمله " لایحه مالیات بر ارزش افزوده " ، " لایحه مدیریت درآمد – هزینه شهرداریها و دهیاریها" ، " طرح درآمدهای پایدار شهرداریها " و " طرح قانون جامع مدیریت شهری و روستایی" که در دستور کمیسیون های مجلس شورای اسلامی از جمله کمیسیون مشترک (عمران ، اقتصادی، شوراها و امور داخلی کشور،برنامه و بودجه و محاسبات) و کمیسیون اقتصادی و کمیسیون شوراها قرار دارند را ارایه نمود.
گفتنی است در ابتدای این جلسه ، احمد درخشنده سرپرست بانک شهر نیز آخرین وضعیت منابع ، مصارف ، اقدامات و برنامه های اجرایی بانک شهر در زمینه توسعه خدمات و ارایه تسهیلات بانکی به شهروندان ، مدیریت شهری و شهرداریها را ارایه و انتخاب هیات مدیره جدید بانک را از شهرداران کلان شهرها به عنوان سهامداران حقوقی بانک شهر خواستار شد .
در پایان شهرداران از اقدمات و برنامه دبیرخانه حمایت و خواستار پیگیری و تلاش دبیرخانه و تعامل و همراهی با شورای عالی استانها ،نمایندگان مجلس و وزارت کشور برای تحقق اهداف مدیریت شهری در کلانشهرها شدند.