شهردار تهران در جمع خبرنگاران: استعفا نداده ام/ تا آخرین لحظه با اقتدار کار می کنم
سید محمدعلی افشانی در حاشیه نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران به اصلاح لایحه دو فوریت مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران اشاره و اظهار کرد: امروز اصلاح لایحه ای که قبلاً در مورد چگونگی وصول عوارض تامین درآمد شهرداری از ناحیه صدور پروانه ها مصوب شده بود، در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس قانون گذشته تنها کسانی که 50 درصد هزینه را نقدی پرداخت می کردند، می توانستند از شرایط تخفیف برخوردار شوند و کسانی که کار تقسیط را انجام می دادند تخفیف شامل حالشان نمی شد.
شهردار تهران با اشاره به وضعیت نامناسب ساخت و ساز در پایتخت تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی باید این امتیاز به همه داده می شد که در اصلاحیه این اتفاق افتاد.
افشانی همچنین با اشاره به تقسیطی که توسط بانک ها صورت می گرفت و میزان بهره در نظر گرفته می شد، عنوان کرد: در تبصره 8، کلمه «مکلف» به «مجاز» تبدیل شد تا بتوان از تقسیط هم استفاده کرد.
به گفته وی از سال آینده قیمت ها بر اساس قیمت روز املاک در نظر گرفته می شود و در ازای آن پروانه صادر می شود.
شهردار تهران درباره برخی از شایعات مطرح شده در شبکه های مجازی درباره تغییرات مدیریتی گفت: بر اساس اصل مدیریتی هر مدیری تا روزی که بر حسب قانون این وظیفه را به عهده دارد می تواند از امتیازات قانونی خود استفاده کند. اینگونه نیست که من فکر کنم چون قرار است نباشم سازمان را رها کنم.
افشانی تصریح کرد: احتمال جابه‌جایی و تغییرات وجود دارد. خوشبختانه رابطه خوبی بین اعضای شورای شهر و مدیریت شهری وجود دارد و بر اساس قانون تا به امروز پیش رفته ایم.
وی در پاسخ به این سوال که استعفا داده است یا خیر گفت: قانون شهرداری ها در مجلس در دست بررسی است. من همچنان پایبند به قانون هستم. استعفا نداده ام و تا آخرین لحظه با اقتدار فعالیت می کنم.
وی تاکید کرد: همچنین در این راستا به دیوان عدالت اداری هم مراجعه نکرده ام.