به مناسبت روز ملی کودک صورت گرفت؛ دیدار شهردار با تعدادی از کودکان تهرانی ها
محمدعلی افشانی شهردار تهران و محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در روز جهانی و هفته ملی کودک، میزبان کودکان و نوجوانان، مربیان، آموزشگران و شهردار منطقه ۱۸ شهرداری تهران بودند.
در این برنامه کودکان در دفتر شهردار حاضر شدند و با وی دیدار کردند. چند تن از شهرداران مدارس و نیز کودکان به زبان کودکانه مشکلات محلات و مدارس خود را با شهردار در میان گذاشتند.
شهردار تهران ضمن استقبال گرم و تشویق کودکان هدایایی نیز به رسم یادبود به آنها تقدیم کرد.
در ادامه، حق شناس ضمن گوش فرادادن به صحبت ها و انتقادات و اهداء هدایا به کودکان اظهار کرد: آیا تاکنون این سوال از خود پرسیده اید علاوه بر وظیفه شهرداری برای شهر وظیفه ما برای کمک به شهر و شهردار چیست؟
وی تصریح کرد: تک تک ما می توانیم یک شهردار باشیم و می توانیم شهر را به نوعی اداره کنیم. همین تفکیک زباله و مدیریت پسماند یکی از بهترین و اصلی ترین کمک های ما به شهرداری است که باعث می شود باکتری های مضر تولید نشود و بوی مشمئز کننده ایجاد نکند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: همه ما باید بدانیم برای داشتن شهری پاکیزه ابتدا باید از خودمان شروع کنیم، خودمان بهترین مراقب هستیم و باید به خودمان قول دهیم این فرهنگ را در مدارس نهادینه کنیم.
تقدیم گل و خواندن سرود توسط دانش آموزان در حضور افشانی و دکتر حق شناس بخشی از این دیدار بود.