محمدعلی کریمی به عنوان رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران منصوب شد
شهردار تهران در حکم خود نوشت؛ امید است با استعانت از پروردگار یکتا و در راستای اهداف "شهرزیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر" و با بهره گیری از استعداد و توانمندی نیروهای لایق، کاردان، متخصص و متعد شهرداری تهران با انجام وظایف محوله از جمله اطلاع رسانی و انعکاس سریع و دقیق و شفاف اقدامات شهرداری تهران، بهبود کیفی و موثر برنامه های رسانه های و خبری، رصد و تحلیل اهداف مدیریت شهری و تعامل سازنده با کلیه رسانه ها، موجبات خدمات رسانی مفید و موثر به شهروندان عزیز تهران را فراهم آورید.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران که پیش از این مسئولیت مشاور رئیس کل و مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشت، جانشین امین عارف نیا شده است.
محمدعلی کریمی در سال 1371در رشته علوم ارتباطات اجتماعی گرایش روزنامه نگاری وارد دانشگاه علامه طباطبایی شد و سال 1375 با رتبه سه در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد.
سوابق اجرایی محمدعلی کریمی
در کارنامه کریمی علاوه بر مسئولیت های ذکر شده ، سابقه همکاری با خیریه های مدرسه ساز، سردبیری نشریه "ثروت ملی"، "مس"، وب سایت "مس پرس"، "نامه پارس" و پایگاه اطلاع رسانی "بیمه آنلاین" و مدیر مسئولی نشریه داخلی "پارسه" متعلق به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به چشم می خورد.
در کارنامه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران علاوه بر فعالیت های اجرایی تدریس رشته علوم ارتباطات و روابط عمومی دانشگاه جامع علمی-کاربردی، دانشکده خبر و دانشکده صدا و سیما بوده نیز به چشم می خورد.